USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Chateau Laghetto Colletion Gramado Gramado Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Chateau Laghetto Colletion Gramado

Avanceret Booking
2026-06-30
2026-07-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

16

Chateau Laghetto Colletion Gramado 5*


Chateau Laghetto Colletion Gramado ligger 3 km fra Voksmuseum og har et spabad og en sauna.

Dette hotel ligger 1 km fra Nicoletti-pladsen.

Hotellet tilbyder værelser med en personlig værdiboks, et fladskærms TV med satellitkanaler og klimaanlæg. Værelserne indeholder privat badeværelse.

5 minutters gåtur tager gæsterne til spisested Xis do Vini de Gramado.

  • Lokale seværdigheder
  • A Mina
    4312 km
  • Museu de Pedras Preciosas e Minerais
    4521 km
  • Gramado-minen
    4499 km
  • Parque Tomasini e Restaurante Carazal
    4415 km
  • Tomasini Gokartbane
    4630 km

På hotellet

General

  • Sikkerhedspengeskab

På værelset

  • Spisebord
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 16:00 indtil 23:00
Udtjekning: fra 08:00 indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🕌

    Hvilke berømte landemærker ligger tæt på et Chateau Laghetto Colletion Gramado hotel?

    Attraktioner i nærheden af et Chateau Laghetto Colletion Gramado hotel inkluderer Gramado Tennisklub samt Etnias-pladsen, og de kan nås på henholdsvis 25 minutters gang og 30 minutters gang.
  • 🕗

    Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det 5-stjernede Chateau Laghetto Colletion Gramado hotel?

    Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det 5-stjernede Chateau Laghetto Colletion Gramado hotel ved 12:00.
  • Hvad er afbestillingsreglerne i Chateau Laghetto Colletion Gramado hotel?

    Gratis afbestilling gives til gæsterne på Chateau Laghetto Colletion Gramado hotel. For mere information, kontakt hotellets ledelse
  • Kan jeg booke et værelse med et arbejdsområde i Gramado hotellet?

    Ja, nogle af værelserne på Gramado hotellet har skrivebord.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din bedømmelse

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-06-30
2026-07-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Chateau Laghetto Colletion Gramado, Brasilien

Gramado Cobertura, Gramado, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © gramadohotels24.com

All rights reserved